Martina Černá, koučink Plzeň

Ing. Martina Černá, CPC​

„Provázím lidi na cestě k sobě, cesta k sobě je cesta ke svobodě.“

Martina vystudovala ekonomickou fakultu se zaměřením Podniková ekonomika a management a ve své kariéře se věnovala finančnímu a projektovému řízení v České republice i v zahraničí. 

V rámci své úspěšné fundraisingové cesty napříč Spojenými státy byla řečníkem ve 26 Rotary klubech ve 12 státech USA. Při rodičovské dovolené se od projektů a financí postupně dostala přes PR k řízení vzdělávacích projektů (zaměřených zejména na podporu osobního růstu a kariéry žen spojitelné s rodinným životem) a v dnešní době se posunula k tomu, co jí vlastně nejvíce láká celý život, a to je oblast osobního rozvoje.

Současná praxe 

V současnosti pečuje o zaměstnance a jejich vzdělávání a k tomu se velmi intenzivně věnuje koučinku. Kromě koučování jednotlivců ji baví i práce s týmem, kdy za největší dosavadní úspěchy považuje sestavení programu, organizace a vedení teambuldingu pro 60 lidí, při kterém využívala nástroje koučování, mentoringu a lektorování; příprava a vedení reflexních setkání vrcholového vedení; příprava komunikačních strategií organizace aj.

V dosavadní koučovací kariéře se Martina věnuje především klientům, kteří potřebují podpořit ve své cestě k sobě, posílit sebedůvěru a dosáhnout větší sebejistoty v oblasti vztahů a kariéry.

 

Vzdělávání se v oboru

Poslední roky se zaměřila na rozšíření svého vzdělání v oblasti komunikace a osobního růstu (kurzy Efektivní komunikace, Emoční inteligence, Nenásilná komunikace, Leadership a komunikace v týmu, Práce se stresem, Time management, Horsemanship Academy, roční program osobního růstu s Vladimírem Ekartem, aj.) a koučování – roční kurz Profesionální kouč v mezinárodní škole koučování Coachingworld (velká paleta koučovacích metod včetně NLP technik, family a týmového koučinku; získán titul Certified Professional Coach) a několik celodenních seminářů zaměřených na mentální koučink vedených Marianem Jelínkem.

Martina ráda posouvá své limity a skrze svůj růst chce pomoci i dalším lidem zvyšovat sebedůvěru, posilovat odpovědnost a posouvat své vlastní hranice.

Specializace: Individuální koučink. Návrat zejména žen k sebelásce, sebedůvěře, rozhodnosti. Vztahový koučink. Partnerská komunikace. Mezigenerační vztahy. Respektující komunikace a emoční inteligence. Týmový koučink. Příprava teambuildingů. Komunikace na pracovišti. Orientace v neziskovém sektoru a církevním prostředí.

Reference spokojených klientů

5/5

"Spolupráce s Martinou pro mě byla jedním slovem uklidňující."

S Martinou jsme pracovaly několik měsíců a nemohu si tuto spolupráci vynachválit. Určitě se dlouhodobá spolupráce vyplatila, ať už z pohledu dosahování cílů (někdy to přeci jen není jednoduché se k některým věcem rozhoupat), nebo budování vztahu s koučem, který já osobně považuji za poměrně zásadní. Martina je velmi laskavý a empatický člověk, který netlačí zbytečně na pilu. S klidem a pečlivostí sobě vlastní mi vždy naslouchala, takže jsem měla na konci setkání příjemný pocit, že mám, pro co jsem si na sezení přišla a zároveň se cítím úplně v pohodě. Mimo jiné oceňuji i zpětnou vazbu a vhled, který Martina do našich sezení přinášela. Pracovaly jsme na některých mých osobních tématech týkajících se rodinných záležitostí a na osobním rozvoji, který by mě posunul dál v kariéře. Postupně se mi podařilo rozhýbat některé věci a opravdu se efektivně posunout životě dál. Pro mě je koučink služba k nezaplacení. Ta rychlost, se kterou jsem kolikrát přišla během sezení na řešení problému, je někdy až zarážející. Na konci jsem si často říkala: „Jak to, že mě to nenapadlo už dávno?“ Koučování bych rozhodně doporučila každému, kdo chce udělat v životě změnu, ať už se týká čehokoliv.
Jana Linhartová
výživová specialistka a autorka kuchařek, HR manažerka
5/5

"Velmi mě zaujal způsob, při kterém mě Martina vedla k tomu, abych si cestu k řešení problémů stanovil sám."

Na Martinu jsem se obrátil, protože jsem na sobě začínal pociťovat problémy s koncentrací jak v práci, tak v soukromém životě. Hrnul jsem si před sebou spoustu nedokončených projektů. Již během prvního sezení mě Martina nasměrovala, abych si sám dokázal pojmenovat problémy a zároveň ke stanovení plánů, jak začít řešit jednu věc za druhou. Velmi mě zaujal způsob, při kterém mě Martina vedla k tomu, abych si cestu k řešení problémů stanovil sám. Díky tomu si nyní dokáži vytvářet plány i samostatně.
Daniel
konstruktér
5/5

"Naprosto skvěla zkušenost! Žádné "vyzvídání", vykecáváni. Zcela profesionální práce."

Vybrala jsem si téma a netrpělivě čekala na připojení. Povídali jsme si k věci, pokud jsem se odchýlila, Martina mě vrátila k tématu, trpělivé kladla otázky a velmi citlivě mě vedla k ponoru do mého nitra. Oceňuji skvělý koncept – úvod, samotné dovedení k poznání a především závěr! Uzavření tématu poté, co se přesvědčila, že jsem porozuměla. Naprosto skvěla zkušenost! Žádné "vyzvídání", vykecáváni. Zcela profesionální práce. Rozhodně doporučuji. Jsem objednaná na další sezeni s dalším tématem, které mě pálí. Marti, děkuji a těším se příští týden.
Jasmina Dušková
Pohybová terapeutka, masérka, kosmetička, školitelka

Blogové příspěvky Martiny Černé

Kontaktní formulář