Když nic nezměníš, nic se nezmění

Bludný kruh

Čím dál častěji se setkávám s tím, že lidé mají pocit, že život je těžký, a někdo či něco jim staví překážky do cesty. Nebo že se stali obětí osudu, karmy. Nejdůležitější je však pochopit, že musíme převzít zodpovědnost za svůj život my sami. Nikdo jiný to za nás neudělá. Některé životní události nastanou, aniž bychom si je přáli. To změnit nemůžeme, ale vždy můžeme změnit naše rozhodnutí, a to, jak se k dané situaci postavíme. Naším největším darem je možnost svobodné volby. Na nás je rozhodnutí, jak se v dané situaci zachováme. Často slýchám, jak klienti uvízli v bludném kruhu. Ale i z bludného kruhu lze vystoupit. Pokud chceme vystoupit.

Změna

Pokud nám cokoli nevyhovuje, vadí, už toho zkrátka máme dost a cítíme potřebu změny. Jsme to my, kdo tuto změnu musí udělat. Potřebujete či toužíte po změně v oblasti práce, vztahu, života? Je to naprosto v pořádku a někdy i žádoucí. Život je neustálá změna. Potřebujeme se posouvat a růst. Ale nikdo za nás tyto změny neudělá. Pakliže máte pocity potřeby změny, je to zcela v pořádku. Rozhodnutí padlo, chci změnu, nevím jak a jakou, ale takhle už nemohu žít dál.

Nikdo není a nemusí být na nic sám

Pakliže víte, cítíte, že je potřeba dosahovat změn ve vašem životě v jakékoli oblasti, máte z poloviny vyhráno. Někdy člověk neví, jakou změnu a už vůbec, jak to udělat. I to je v pořádku. Na nic nemusí být nikdo sám. Od toho jsou tu naši blízcí a především profesionálové. Koučink je nástrojem, který Vám tyto změny pomůže vykonat. Kouč je někdo, kdo se rád a ochotně stane vaším průvodcem na cestě ke změně. Nebojte si říci o pomoc, není to ostuda, naopak je to důkaz síly a odhodlání změnit svůj život k lepšímu. Kouč Vám pomůže krok po kroku těchto změn dosahovat. Nejdůležitější je pochopit, že zodpovědnost za náš život máme v rukou pouze my sami. A pokud chceme něco změnit či zlepšit musíme tuto zodpovědnost přijmout a začít dělat kroky vedoucí k vytoužené změně.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními!

Nové články na blogu